آموزش کاربردی آردوینو – LCD کاراکتری

درسالهای اخیر Arduino رشد چشمگیری در دنیای الکترونیک داشته است. آردوینو یک برد اپن سورس مناسب برای نمونه سازی می باشد و بر اساس سخت افزار و نرم افزار ساده پایه ریزی و طراحی شده است. اگر شما صاحب ایده هستید یا علاقه مند به سرگرمی و یا ایجاد سیستم های تعاملی هستید حتی با تجربه و دانش بسیار اندک در حوزه الکترونیک می توانید از آردوینو برای ایجاد پروژه خود استفاده نمایید!

آردوینو می تواند با استفاده از سنسور های مختلف محیط اطراف را احساس کند ، آردوینو می تواند با کنترل لامپ ها ، موتور ها  و سایر ماژول ها بر دنیای اطراف خود تأثیر گزاری کند. شما برای کد نویسی به هیچ نرم افزار جانبی و یا کامپایلر دیگری نیاز ندارید. پروژه های آردوینو می توانند به صورت stand-alone و یا مرتبط با سایر نرم افزار های کامپیوتر شخصی شما باشد. برای مثال شما می توانید فرمان های خود را برای کنترل موتور ها با یک کامپیوتر شخصی از طریق پورت USB ارسال نموده و یا داده های سنسورها را نیز از همین پورت دریافت نمایید.

آردوینو تقریبا می تواند به هر چیزی وصل شود ، کامپیوتر شخصی ، گوشی موبایل ، تبلت ، لپ تاپ ، شبکه های محلی و اینترنت از طریق سیم و وایفای ، اتومبیل شخصی ، دستگاهای موجود در منزل و هزاران هزار مورد دیگر.

آردوینو در سال 2006 موفق به اخذ یک دیپلم افتخاری در بخش Digital Communities از جشنواره Ars Electronica Prix شده است.

سعی کرده ایم مطالب را به ساده ترین شکل بیان کنیم تا همه دوستان بتوانند استفاده کافی را ببرند. در این مجموعه آموزشی که به صورت کاملا عملی ارائه شده است LCD های کاراکتری که قیمت مناسبی دارند مورد توجه قرار گرفته شده اند.علاوه بر اینکه کار با متن و حرکت متن مورد بررسی قرار گرفته شده است، به ایجاد تصویر و تصاویر متحرک نیز پرداخته شده است. راه اندازی LCD به صورت سریال تنها با استفاده از دو پین آردوینو پیاده سازی شده است. کتابخانه LCDBitmap نیز معرفی شده است که علاقه مندان بتوانند با قابلیتهای ایجاد بارگراف، ایجاد خط و … آشنا شوند.

در صورتی که در ابتدای راه آموزش آردوینو هستید پیشنهاد میکنیم ابتدا موضوع “آموزش کاربردی آردوینو – ورودی و خروجی دیجیتال”را مشاهده فرمایید.

به امید آنکه مطالب برای شما قابل استفاده بوده باشد..
بسیار خوشحال میشویم که با نظرات بسیار ارزشمند خود ما را در این راه یاری بفرمایید. هم چنین در صورتی که می خواهید با نحوه “اتصال برد آردوینو  به سیمولینک متلب” آشنا شوید می توانید از آموزش مربوط به آن استفاده کنید.


جلسه اول :

آشنایی با سخت افزار LCD کاراکتری، ویژگیهای ارتباط پارالل و سریال LCD، بستن عملی به صورت پارالل


جلسه دوم :

کد نویسی برای LCD کارکتری پارالل، حل چند مثال نوشتن، پاک کردن، نشانگر مکان نما و چشمک زدن نوشته


جلسه سوم :

آشنایی با سخت افزار LCD کاراکتری، ویژگیهای ارتباط پارالل و سریال LCD، بستن عملی به صورت پارالل


جلسه چهارم :

کدنویسی برای LCD کاراکتری، حل چند مثال عملی شامل حرکت نوشته به چپ و راست، نمایش متغیر و نمایش ساعت دیجیتال


جلسه پنجم :

کدنویسی برای LCD کاراکتری، حل چند مثال عملی شامل راه اندازی LCD4*20، شیلد LCD، ایجاد تصویر


جلسه ششم :

کدنویسی برای LCD کاراکتری، حل چند مثال عملی شامل نوشتن حروف فارسی، معرفی نرم افزار ساخت تصویر و نمایش تصاویر بر روی LCD


جلسه هفتم :

کدنویسی برای LCD کاراکتری، حل چند مثال عملی شامل ساخت و نمایش تصویر متحرک، بررسی مثالهای کتابخانه LiquidCrystal


جلسه هشتم :

بررسی مثالی از کتابخانه LCDbitmap، راه اندازی LCD به صورت سریال


240,000 تومانافزودن به سبد خرید

مطالعه بیشتر