همکاری با ما

بسم الله الرحمن الرحیم

دعوتنامه همکاری

تاریخچه

وبسایت مرجع مهندسی کنترل از سال 1390 شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر شاید بتوان گفت “با کیفیت ترین” وبسایت آموزشی کشور است. عمده ی کاری که ما در این وبسایت انجام می دهیم اینه که یک آموزش در زمینه ای که به آن مسلط هستیم ضبط می کنیم و بعد با یک قیمت مناسب بر روی سایت قرار می دهیم. از ابتدا شعار ما “دانش با کیفیت در مرز علم” بود و سعی نمودیم این شعار را حفظ کنیم. آموزش های این وبسایت توسط افرادی متخصص از دانشگاههای دولتی و تاپ کشور همچون: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه تبریز و … ارائه شده است. همه آموزش ها با دقت بسیار زیاد و با کیفیت بالا ضبط شده و بر روی سایت قرار گرفته اند. کیفیت آموزش ها به قدری بالاست که از صنایع مهم کشور بارها و بارها آموزش ها خریداری شده و علاوه بر آن از اساتید ما برای انجام پروژه های بسیار مهم کشور نیز استفاده شده است.

اگر چه نام وب سایت مرجع مهندسی کنترل است اما دانشجویان و اساتید علاقمند، به ما افتخار داده و در رشته های دیگری نیز آموزش هایی بر روی وب سایت قرار دادند از جمله این رشته ها مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا و مهندسی پزشکی هستند. این باعث شد تا یک وبسایت دیگر در کنار وبسایت مرجع مهندسی کنترل، با نام “ابَردانش” راه اندازی شود. بنابراین ممکن است در برخی از فیلم ها نام مرجع مهندسی کنترل و در برخی دیگر نام ابردانش ذکر شده است. بستر وبسایت جدید آماده شده است و ان شاءالله طی چند ماه آینده رونمایی خواهد شد.

با توجه به علاقمندی روز افزون دانشجویان و اساتید به فعالیت در مجموعه ما، بر آن شده ایم تا در جهت تکمیل آموزش های رشته های نام برده شده و همچنین رشته های جدید از افراد متخصص علاقمند به آموزش دعوت به همکاری کنیم. لذا از همه افرادی که تحصیلات تکمیلی دارند درخواست می کنیم تا با اضافه شدن به این مجموعه، به افزایش سطح علمی و عملی دانشجویان و صنعتگران کمک کنیم.

انواع همکاری ها با وب سایت ما

 1. آموزش آفلاین: مهترین نوع همکاری آموزش آفلاین است. در این حالت شما در منزل یک فیلم آموزشی در تخصص خودتان ضبط می کنید و پس از اتمام بر روی سایت قرار می دهید. تمامی مزایای این روش و انواع آموزش هایی که می توانید در این نوع همکاری بدهید در قسمت بعدی به صورت مفصل توضیح داده شده است. لازم به ذکر است این طرح خود نیز به دو حالت تقسیم می شود.
 •  درآمد درصدی: در این حالت 50 درصد درآمد حاصل از فروش به شما تعلق می گیرد
 •   درآمد ثابت:  استاد مربوطه می تواند بدون توجه به میزان درامد خود به صورت ثابت حقوق دریافت کند. در این حالت به ازای هر ساعت آموزش، 300 هزار تومان تقدیم می گردد. در این حالت همه ی درامد حاصل از فروش آموزش ها به وبسایت تعلق دارد. این طرح مخصوص کسانی است که همه شرایط جدول زیر را دارا باشند.
مقطع و نوع دانشگاهنوع آموزش

یکی از دو شرط زیر:

 1. دانشجوی دکتری یا فارغ التحصیل دکتری یکی از 20 دانشگاه سراسری برتر کشور باشد علاوه بر آن مقطع ارشد را نیز در یک دانشگاه سراسری گذرانده باشد.
 2. مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های دولتی تهران یا دانشگاه های صنعتی اصفهان، صنعتی سهند و صنعتی شیراز درس خوانده باشد.

صرفا در یکی از رشته های مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر، هوافضا،مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مکاترونیک تحصیل کرده باشد.

موضوعی که قصد آموزش آن را دارید صرفا باید یکی از موضوعات زیر باشد:

 1. آموزش موضوعات عملی و ساخت: یک مثال آموزش های آردوینو است که توسط دکتر حقیقی بر روی سایت ما قرار گرفته است.
 2. آموزش یک مقاله که آن را کاملا درک کرده اید و سپس شبیه سازی نموده اید. این مقاله باید در مجله ای چاپ شده باشد که جزء ده مجله برتر رشته خودتان باشد. ملاک سایت sjr و سایت اسکوپوس هستند
 3. یک موضوع که جزء دروس دانشگاهی نباشد یا دستکم در تعداد محدودی از دانشگاه های کشور تدریس می شود (حداکثر سه دانشگاه)

جدول فوق دائما در حال آپدیت هست. پیشنهاد می کنم مجددا به این جدول سر بزنید!

 2. تدریس خصوصی و انجام پروژه: در این حالت وبسایت ما افراد نیازمند به آموزش را پیدا کرده و به شما معرفی می کند. در این نوع همکاری شما نیازی به ضبط هیچ فیلم آموزشی ندارید اما در نظر داشته باشید که اگر آموزشی در سایت داشته باشید هم شناخته تر خواهید شد و هم درصد بیشتری بواسطه تدریس های خصوصی به شما تعلق خواهد گرفت. 

حالت دوم انجام پروژه های صنعتی و پروژه های دانشجویی است. البته از نظر ما انجام پروژه های دانشجویی بدون آنکه دانشجو هیچ وقتی صرف انجام پایان نامه ی خود نکند کاری بسیار زشت و ناپسند است. اما انجام پروژه های صنعتی باعث افتخار ماست و تا کنون توانسته ایم مشکلات زیادی از مسائل صنعت را حل کنیم. جمع بندی آنکه در این حالت ما هم پروژه های صنعتی انجام میدهیم هم پایان نامه های دانشجویان خارج از کشور و هم دانشجویان داخل کشور که تاییدیه از استاد راهنمای خود بگیرند.

آموزش آفلاین در وب سایت ابردانش چه مزایایی برای من دارد؟

 • یک بار آموزش یک عمر درامد. همه افرادی که ده سال پیش آموزش هایی در وبسایت قرار دادند هنوز در حال کسب درامد از همان آموزش ها هستند. همین یک دلیل کافیست تا شما همین الان آموزش های خود را شروع کنید! نحوه کسب درامد به این صورت است که شما یک فیلم آموزشی ضبط می کنید روی سایت قرار می دهید و 50 درصد از درامد حاصل از فروش به شما تعلق میگیرد. فقط یک بار ضبط می کنید و بعدش اصلا مهم نیست که اون مبحث رو فراموش کنید چون فیلم شما هیچ وقت فراموش نمیشه. راستشو بخاید بچه هایی که موضوعاتی رو آموزش دادن الان حسرت می خورن چرا آموزش هاشون رو بیشتر نکردن. چرا؟ چون میبینن که با این که سالها از ضبط اون آموزش ها گذشته درامدشون همچنان سرجاشه و یک کمک خرجی برای زندگیشون شده.
 • درامدی بیشتر از تدریس خصوصی. اگر به دید بلند مدت نگاه کنید (حداقل 6 ماه) درامدی که از این طریق عاید شما می شود به مراتب بیشتر از تدریس های خصوصی است ضمن اینکه برای تدریس خصوصی شما باید همیشه وقت صرف کنید هزینه رفت و آمد بدهید و هزاران مشکلات دیگر. اما در این جا این مشکلات را نخواهید داشت. علاوه بر آن، از آنجایی که وب سایت ما شناخته شده است بنابراین از همین محل می توانید تدریس های خصوصی را حتی بیشتر از قبل داشته باشید.
 • دریافت پروژه های صنعتی. اگر با دقت و باحوصله تدریس کنید و همچنین موضوع مناسبی انتخاب کرده باشید ممکن است از صنعت پروژه هایی نیز دریافت کنید کما اینکه برخی از اساتید ما این اتفاق برایشان رخ داده است.
 • اگر دانشجوی دکتری یا ارشد هستید، آموزش دادن مطالبی که مطالعه می کنید باعث تسریع در روند دفاعتان خواهد شد. اگر دارید به صورت اصولی پایان نامه ارشد یا دکتری خود را انجام می دهید قاعدتا باید حداقل یک کتاب در زمینه ای که کار می کنید مطالعه کنید (ممکن است نیازی به مطالعه کتاب نباشد اما خواندن عمیق مقالاتی که در حوزه کاری شماست حتمی است). تصور کنید همان کتابی که شما مطالعه می کنید را بتوانید به کسی آموزش دهید که نه تنها با دقت گوش می دهد بلکه به شما هزینه زحمت شما را هم بدهد. آیا در این صورت شما حاضر نیستید کتابی که مطالعه کردید را به آن فرد آموزش دهید؟ بی تردید، آموزش کتابی که مطالعه کردید باعث تسریع در روند دفاع یا چاپ مقالات بیشتر و با کیفیت تر خواهد شد.
 • افزایش تسلط در زمینه ای که تدریس خواهید کرد. این تسلط از جنس تسلط در آموزش های دانشگاهی و یا حتی خصوصی نیست! در این نوع آموزش به دلیل آنکه شما می دانید این آموزش ها تا سالیان سال توسط افراد دیده خواهند شد بنابراین سعی شما برای آموزش بهتر، بیشتر خواهد شد. علاوه بر این تجربیات اساتید ما هم این موضوع را تایید می کند. بعنوان مثال خود من بیش از ده بار کتاب اسلاتین را مطالعه نمودم و حتی سه بار به صورت خصوصی و آنلاین به دانشجویان خارج از کشور تدریس کردم اما وقتی شروع به تدریس کردم دیدم چقدر نکات زیادی وجود داشت که نمی دانستم و یا حتی نقاط کور کتاب برای من روشن شد.
 • رزومه کاری. تا جایی که یادم هست همه افرادی که در این وبسایت آموزش دادند برای کارهای خودشون درخواست گواهی نمودند. چه دوستانی که در داخل کشور برای استخدام اقدام کردند و چه دوستانی که برای پست دکتری اقدام نمودند.

در چه زمینه هایی می توانم آموزش بدهم؟

 • آموزش مقاله ای که شبیه سازی کرده اید. اگر قبلا مقاله ای شبیه سازی کرده اید (چه برای پروژه های درسی، چه برای پایان نامه و یا حتی مقاله ای که خودتان به چاپ رسانده اید) کافیست یک فیلم یک ساعته (اگر بیشتر هم بشود هیچ مانعی ندارد بلکه حتی ما توصیه می کنیم توضیحات هر چقدر دقیقتر باشد بهتر هم هست) در مورد مقاله و شبیه سازی ها ارائه دهید و برنامه را ران کرده و توضیحاتی در مورد نتایج ارائه کنید. بنظر من این سریع ترین و تخصصی ترین نوع آموزشی است که می توانید آن را انجام دهید.
 • آموزش در مورد کتابی که مطالعه نموده اید. شاید در مسیر انجام پایان نامه ارشد یا دکتری مجبور به مطالعه یک کتاب شوید. این بهترین فرصت برای آن است که داشته های خود را ضبط کرده تا هم برای خودتان آرشیو شود و هم دیگران از آن استفاده کنند. نیاز نیست این کتاب حتما یک کتاب درسی باشد بعنوان مثال اگر در رشته مهندسی کنترل هستید ممکن است نیاز به تخمین حالت ها داشته باشید خب به تبع نیاز دارید مطالعه ای در مورد تخمین حالت داشته باشید که به صورت عام این موضوع در دانشگاهها تدریس نمی شود.
 • ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﻧﺎﻣﻪ ﻛﻪ ﺍﺯ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮﺩ ﺩﻓﺎﻉ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. اگر پایان نامه ارشد و دکتری خودتان را به پایان رسانده اید پایان نامه های خودتان را نیز می توانید آموزش دهید.
 • آموزش در زمینه کارهای عملی. اگر تجربه ای در زمینه ساخت یک دیوایس یا هر نوع کار عملی دارید این آموزش هم بسیار کاربرد دارد.
 • حل تمرین. اگر کتابی در یکی از مقاطع سراغ دارید که حل تمرین آن موجود نیست و شما همه تمرینات و یا بخشی از آن را حل نموده اید این نیز از موضوعات جذاب است که می توانید صرفا با تایپ آن بدون هیچ نوع آموزش ویدئویی در سایت ما قرار دهید.
 • آموزش کتب درسی. اگر کتابی در وبسایت ما تدریس نشده باشد به شرط آنکه از آموزش های سایت های دیگر قوی تر تدریس کنید این نیز از موضوعات بسیار عالی برای تدریس می باشد.

نکته بسیار مهم اینکه هر کدام از زمینه های فوق که قصد تدریس آن را دارید باید یک شرط مهم و اساسی را داشته باشد. اینکه مجموعه ی آموزشی شما یا نباید در اینترنت وجود داشته باشد یا اگر هست شما معتقد باشید می توانید با کیفیتی بالاتر آن آموزش را ارائه کنید

من مایل به آموزش هستم. از کجا باید شروع کنم؟

برای شروع ابتدا بهتر هست که یک فیلم آموزشی چند دقیقه ای (سه تا ده دقیقه) با نرم افزار های ضبط مانیتور، در مورد یک موضوع دلخواه ضبط کنید و سپس فرم زیر رو پر کنید. اون فیلمی که ضبط فرمودین بهتر هست که در قسمتی از فرم زیر آپلود کنین. این قسمت از فرم اختیاری هست و برای تسریع در فرایند شروع آموزش هست. یک پاورپوینت در حد چند اسلاید ( دو سه اسلاید) از یک موضوع دلخواه که بش تسلط دارید و نخواید روی آماده سازی مطالبش وقت زیادی صرف کنید، آماده کنید بعد با یک نرم افزار ضبط مانیتور مثل کمتازیا و اسنگیت و …. دکمه ریکورد رو بزنید تا همزمان که دارید روی اسلاید ها صحبت می کنید صداتون هم ضبط بشه. نیازی نیست که تصویرتون هم توی آموزش باشه. این کلیپ صرفا برای تست صدا و نحوه آموزش شماست. بعد از تکمیل فرم و تایید نهایی، شروع به ضبط می کنید بعد یک پروفایل کاربری که به سطح استاد ارتقا پیدا می کنه برای شما درست می شه و در نهایت می تونید فایلهای آموزشیتون رو اونجا آپلود کنید. اگر این کار از حوصلتون خارج بود فیلم آموزشی به همراه توضیحاتی مربوط به هر جلسه برا ما ارسال می کنید بقیه کارها رو ما انجام میدیم.

نکته بسیار مهم اینکه هر کدام از زمینه های فوق که قصد تدریس آن را دارید باید یک شرط مهم و اساسی را داشته باشد. اینکه مجموعه ی آموزشی شما یا نباید در اینترنت وجود داشته باشد یا اگر هست شما معتقد باشید می توانید با کیفیتی بالاتر از آن آموزش را ارائه کنید

در صورتیکه متن بالا رو مطالعه فرموده و ابهاماتی دارید می تونید از طریق تلگرام، ایتا و یا ایمیل با من تماس بگیرید:

ایتا: @controlreference
تلگرام: @control_reference

ایمیل: s.h.moosapour@gmail.com