تجدید ساختار در سیستم های قدرت 1 (بازار برق 1)

تجدید ساختار در سیستم های قدرت 1 (بازار برق 1)

در این مجموعه آموزش مفاهیم تجدید ساختار در سیستم های قدرت 1 (بازار برق 1) به صورت تصویری ارائه گردیده است. این مجموعه برای مهندسین برق گرایش سیستم های قدرت در مقطع کارشناسی ارشد بسیار مناسب می باشد.

صنعت برق در سراسر دنیا در یکی دو دهه اخیر دستخوش تغییرات اساسی گردیده است که از آن تحت عناوین مختلفی چون “مقررات زدایی” ، “بازنگری در قوانین” و یا “تجدید ساختار درسیستم های قدرت ” و …. یاد می شود. از تجدید ساختار در صنعت برق به عنوان رنسانس در این صنعت نیز یاد می شود. دلایل تجدید ساختار در کشورهای مختلف بسیار متنوع بوده و نمی توان گفت که هدف واحدی برای این کار وجود داشته است. ولی می توان بیان کرد که “افزایش بهره وری و کارآیی اقتصادی” یکی از اهداف مشترک کشورهای مختلف از تجدید ساختار در صنعت بوده است. بطور کلی تجدید ساختار در صنعت برق (بازار برق) زمینه های رقابت در سطح تولید و فروش انرژی الکتریکی و خدمات مربوط به آن را فراهم می آورد.

اهمیت تجدید ساختار در سیستم های قدرت در سال های اخیر موجب گردیده تا در اکثر دانشگاه های دنیا واحد تجدید ساختار در سیستم های قدرت 1 به واحدهای درسی مهندسی برق قدرت گرایش سیستم های قدرت در مقطع کارشناسی ارشد اضافه گردد. علاوه برای تحقیقات و پژوهش های فراوانی نیز در این زمینه در دستور کار قرار گرفته اند. از همین رو ما در نظر داریم تا در این مجموعه آموزشی با ارئه مطالب مفید برای دانشجویان مهندسی برق علاوه بر پوشش سرفصل های واحد درسی ، اطلاعات مناسبی برای علاقه مندان به پژوهش در این زمینه را فراهم نماییم. لازم بذکر است برای تهیه این مجموعه از کتب پرفسور شاهدی پور و Dr.Kirschen و مقالات تحقیقاتی متعددی بهره گرفته شده است.

این پست به مرور زمان با آماده شدن فایلهای جلسات تکمیل خواهد شد.


جلسه اول :

مقدمه ای بر بازار برق


جلسه دوم :

ادامه مقدمه ای بر بازار برق


جلسه سوم:

ادامه مقدمه ای بر بازار برق


جلسه چهارم:

استراتژی بهینه مناقصه (قیمت دهی) در بازار برق (Bidding strategies)


جلسه پنجم:

ادامه استراتژی بهینه مناقصه (قیمت دهی) در بازار برق (Bidding strategies)


جلسه ششم:

سرویس های جانبی (َAncillary services)


جلسه هفتم:

ادامه سرویس های جانبی (َAncillary services)


جلسه هشتم:

بازار برق ایران


جلسه نهم:

ادامه مباحث بازار برق ایران


108,000 تومانافزودن به سبد خرید

مطالعه بیشتر